Jak na zapomenuté heslo do windows

jak na zapomenuté heslo do Windows

Jak na zapomenuté heslo do Windows

Stalo se vám že jste zapomněli heslo nebo se nemůžete přihlásit je zde jednoduché řešení bez nutnosti reinstalace Windows vypalovaní DVD či nutnosti Botovat nějaké medium.
postup je v tom že v opravě Windows přepíšete par nazvu souboru a místo lupy mate cmd aniž by jste se přihlásili do Windows (tím cmd funguje jako ve spuštěném administratorském režimu)
více já na tomto videuJak na zapomenuté heslo do windows - jak obejít heslo lokálního učtu
bez cd software, heslo nezjistime heslo but odstra nime změnime nebo vytvořime noveho uživatele. Tim to mužeme dělat s lokalnimi uživateli co chceme (nikoliv na domenovém řadiči)

použíte příkazy
net user - seznam uživatelu
net user "uzivatel" - info o uživateli

net user "uzivatel" * - změna hesla uživatele
net user "uzivatel" /active:yes - aktivovani uživatele


Software pro rozluštění hesla "Ophcrack" vytvoříte botovací medium CD USB, vložíte do mechaniky restartujete PC a multibootem f12 na botujete USB nebo CD s ulitkou ke stažení

Ostatní - Win XP

Odstranění hesla metodou odstranění souboru sam

Sam soubor je skrytý systémový soubor U Windows XP nouzový režim F8 > přes nezabezpečeného administrátora C:/windows/system32/config po odstranění tohoto souboru je systém Windows bez hesla Jak tento soubor odstranit? Tento Hdd vložit do jiného pc nebo do redukce na USB Nabotovat linux distribuci z live DVD

Windows 10

Jsou celkem dva možnosti obnovení. Přitom ztráty dat, nebo obnovení hesla a to pomocí instalačního CD se zachovanými daty bude se jednot o způsob přepsaní lupy nebo cokoliv v nástroji usnadnění za CMD.

Stručně popíšu první způsob reset i s daty na disku C:
V odhlášeném režimu tiskneme klávesu shift a tu budeme držet přitom najedeme na ikonu vypnout a pak restartovat.
Zvolíme odstranit problémy > obnovení pc do továrního nastavení.
tato metoda je i na stránkach Microsoft

O druhé metodě obnovení hesla pomoci CD se zachovaným nastavením i daty, jen reset či změna hesla, bude video návod na který se můžete těšit, Je to obdobné jak u Win 7 jen nabotujeme CD zvolíme opravu CMD a pomoci příkazu přejmenujeme soubory příkaz rename.
Před tím bude zapotřebí jit na umistění C:\windows\system32

příkazy

cd windows\system32 rename osk.exe osk.old rename cmd.exe osk.exe

Žádné komentáře:

Okomentovat